Pro modelky:

 

. . .        

·          Jdete-li na focení, neberte si na sebe těsné oblečení. Týká se to hlavně elastického prádla - na kůži zanechává nehezké otlačeniny, jejichž retuš potom zabere spoustu času. Přijďte v něčem volnějším, nebo se do tohoto volného oblečení alespoň převlečte hned jak dorazíte. Otlačená kůže se vzpamatovává třeba dvě hodiny. Vůbec nevadí, budete-li po ateliéru chodit třeba v županu nebo koupacím plášti.    

·         Udělá-li se vám nějaký pupínek nazakrývejte ho makeupem - na fotografii by byl stejně vidět a mnohem lépe se mi retušuje bodový pupínek než větší plocha makeupu. Pokud není na focení přítomna MUA, doporučuji výraznější líčení než používáte na běžné nošení.  

·         Myslete na to kde je hlavní světlo. Zkušenější modelky už ví, které to je a pózují tak, aby ze světla neuhnuly, byli pořád v jeho středu a neodvraceli tvář na druhou stranu. Pokud nevíte, které z nachystaných světel je hlavní, buďte iniciativní a zeptejte se! Pomůže vám to lépe pochopit, jak se natáčet, aby jste si nestínila třeba obličej rukou, rozsah pohybu a to, jakou volnost můžete mít při pózování. Podobný problém může nastat u světla RIM (světlo do vlasů).  

·         Fotomodeling je trochu jako hraní v divadle, alespoň tak to beru já. modelka by měla umět svým postojem a výrazem vyjádřit emoci. Smutek, radost, touhu, škádlivost, něhu. Zkuste si to doma před zrcadlem. Fotografie na kterých sice modelka ovládá pózy ale na všech se tváří stejně, že jí to nebaví, většinou za moc stát nebudou.  

·         Dochvilnost. Pokuste se přijít nejen na čas, ale o pět minut dříve. Pokud jste na cestě a už teď víte, že to asi nestihnete, informujte mne o tom, stačí SMSka: „ Budu mít x minut zpoždění. Spěchám jak to jen jde, budu tam co nejdříve.“ Z nějakého důvodu se tato zdvořilost vytrácí.  

·         Nepublikujte náhledy. Pokud vám zašlu náhledy, nepublikujte je! Jsou to náhledy, není to hotová fotka. Nepoužívejte ani zdánlivě hotové fotografie, které vám na ukázku zašlu třeba přes messenger. Messenger nebo i jiné sociální sítě ve snaze ušetřit přenosovou kapacitu fotku překomprimují na malou velikost souboru, což ve většině případů má za následek přinejmenším ztrátu ostrosti. Svoje fotografie dostanete na své album na Zoneramě v plné kvalitě (pro web). Chcete-li fotky tisknout dohodněte se se mnou, jednak mám fotografie v plném rozlišení pro tisk a za druhé mám široké možnosti tisku jak na papír tak třeba na plátno atp.  

·         Do hotových fotek nezasahujte. NIJAK! Neořezávat, žádné filtry, nedělat z barevné černobílou, atd. Nelíbí se vám? Tak ji nepublikujte nebo se se mnou domluvte na své představě. Když dostanete konečnou podobu fotky, tak chci aby tak zůstala. Pokud si fotku upravíte, je to nepříjemné, neuctivé a mimo jiné tím porušujete model release, který jste podepsala. A ve většině případů je to bohužel nevkusná hrůza. Pokud se vám výsledek nelíbí nebo byste chtěli třeba nějakou variantu, jednoduše si o tom se mnou promluvte.

·         Za svoje pózováni obdržíte upravené hotové fotografie. Minimální počet je 15 ks, ale obvykle jich dostanete více. Neupravené fotky ani negativy (raw) neposkytuji.

 

To vše jsou velmi jednoduché věci, kterými můžete vy jako modelky/modelové usnadnit naše focení, zpříjemnit den na place a naladit nás na další spolupráci. Většinou jsou to všechno zdvořilostní věci, které do značné míry vypovídají něco o vašem vychování a pokud se výše uvedeným budete řídit, tak je to ve váš prospěch. Buďme k sobě zdvořilí, ohleduplní a přistupujme k sobě s úctou. 
To platí nejen pro focení, ale pro život obecně.

 

jak focení probíhá co je TFP co je MUA(vizážistka)
model release setkarta  
Portrét Glamour in akt (implied nude)
akt milkbath  
nabídka home